Prawo rodzinne - rozwody i podziały majątku

Prawo rodzinne - rozwody i podziały majątku

Rozwód to ciężki okres w życiu każdej osoby, która stanęła przed salą Sądu rodzinnego. Wyczerpuje emocjonalnie i psychicznie. W swojej pracy spotykam się wieloma trudnymi sprawami rozwodowymi, szczególne wówczas gdy sprawa dotyczy dzieci.

Adwokat rodzinny w Katowicach

Dla mnie każda sprawa jest inna. To pozwala znaleźć rozwiązanie i strategię indywidualnie dopasowaną do potrzeb i oczekiwań Klienta. Rozwody to nie tylko orzeczenie o winie, ale także takie sprawy rodzinne, jak kwestie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem i obowiązku alimentacyjnego. Rozstrzygnięcie każdej z nich wymaga szerokiej znajomości prawa rodzinnego.

Często rozwód to nie koniec sporów małżeńskich. Trudniejszym okazuje się podział majątku dorobkowego małżonków. Gdy w grę wchodzą pieniądze szczególnie trudno o ugodowe zakończenie sprawy, choć nie jest to niemożliwe, zwłaszcza gdy pomaga w tym dobry adwokat rodzinny. Ustalenie wartości majątku wspólnego, ustalenie udziałów małżonków oraz wartość ewentualnych spłat to kwestie, które rozstrzyga się w toku postępowania podziałowego.

Adwokat ze specjalnością prawo rodzinne i rozwody

W sprawach rozwodowych przydaje się znający się na prawie rodzinnym adwokat, który pomoże w sformułowaniu pozwu o rozwód, będzie reprezentować w trakcie rozpraw, w których ma zapaść decyzja o podziale majątku, wielkości alimentów, czy innych kwestiach, z którymi wiążą się rozwody. Jako prawnik przyjmuję sprawy nie tylko z miasta Katowice, ale i z innych okolicznych miejscowości. Jako pełnomocnik dbam o to aby uzyskać zakończenie zgodne z interesem Klienta, niezależnie czy prowadzimy negocjacje czy spieramy się na sali sądowej.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego, którymi zajmuje się kancelaria adwokacka, to m.in. sprawy rozwodowe, samo formułowanie pozwu, podział majątku, czy kwestie orzekania o winie. Rola adwokata i udzielana przez niego pomoc prawna jest tu niezwykle istotna. Zwłaszcza, gdy pojawia się temat alimentów, czy opieki nad małoletnimi dziećmi.

Potrzebujesz pomocy?
Nie zwlekaj, zadzwoń, zapytaj!

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij