Kredyt frankowy

Kredyt frankowy

Przed laty kredyt we franku przedstawiany był jako okazja korzystnego uzyskania finansowania inwestycji zarówno domowych, jak i firmowych. Rzeczywistość okazała się całkowicie odmienna.

Liczba zobowiązań hipotecznych obsługiwanych we franku szwajcarskim systematycznie maleje. W porównaniu do roku 2018 w roku 2019 liczba kredytów frankowych spadła o 23,32 tys. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce prawie co piaty kredyt hipoteczny jest kredytem nominowany we franku szwajcarskim.

Kredyty we frankach - sprawy przeciwko bankom

Wielu frankowiczów podjęło walkę o swoje prawa i dąży do odfrankowienia kredytu. Sprawy frankowe to jednak trudna walka, której należy skutecznie stosować zapisy umowy, przepisy prawa bankowego oraz treści orzeczeń sądów w podobnych sprawach. Właśnie dlatego tak istotne jest wsparcie, które może zapewnić kancelaria adwokacka.

Czy warto podjąć taką walkę? Odpowiedź jest zawsze twierdząca jeżeli walczy się o swoje prawa. Umowa z bankiem, także ta, o którą opiera się kredyt frankowy, która zawiera klauzule niedozwolone nie powinna kształtować obowiązków kredytobiorcy, który powinien oddać do banku tylko to co zgodnie z prawem bankowi się należy. Dlatego też warto znaleźć kancelarię prawniczą, która oferuje pomoc frankowiczom.

Kancelaria znajduje się w Katowicach, ale przyjmuje także sprawy od klientów z innych miejscowości.

Potrzebujesz pomocy?
Nie zwlekaj, zadzwoń, zapytaj!

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij