Kto może starać się o dozór elektroniczny?

Kto może starać się o dozór elektroniczny?

W 2005 roku w Polsce wprowadzono system dozoru elektronicznego. Pozwala on na odbycie kary pozbawienia wolności we własnym domu. Jest to szansa uniknięcia pobytu w zakładzie karnym i jednocześnie pozwala na utrzymanie zatrudnienia oraz stałego kontaktu z najbliższymi. Skazany przebywa we własnym domu z elektroniczną opaską, dzięki której kontroluje się miejsce pobytu skazanego.

Kiedy kończy się małżeństwo?

Kiedy kończy się małżeństwo?

Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest łatwe. Nieważne czy mówimy o sferze emocjonalnej i uczuciowej czy o sferze prawnej. Emocjonalne zakończenia związku nie zawsze pokrywa się z rozstaniem w rozumieniu prawnym.

Jak założyć spółką z ograniczoną odpowiedzialnością?

Jak założyć spółką z ograniczoną odpowiedzialnością?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością staje się najbardziej popularną formą prowadzenia działalności. Spółka jednoosobowa lub wraz z wspólnikami pozwala na dostosowania formy prowadzenia spółki do potrzeb przedsiębiorcy. W Polsce średnio co kwartał przybywa około 10 000 nowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Potrzebujesz pomocy?
Nie zwlekaj, zadzwoń, zapytaj!

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij